Sausio 11 d.

Pilietinė iniciatyva „Atmintis gyva, nes liudija" Lietuvoje vyksta jau dvyliktą kartą. Šia iniciatyva siekiama prisiminti prieš 28 metus vieningą Lietuvos piliečių siekį apginti atkurtos valstybės nepriklausomybę. Kiekvienais metais, minint Sausio 13-ąją, įprasta prisiminti istorinius įvykius, pagerbti kovojusius ir žuvusius už laisvę bei nepriklausomybę, atsigręžti atgal ir kalbėti apie to meto žmonių vienybę bei susitelkimą. Prieš 28-erius metus kartu apginta teisė į nepriklausomybę primena, kad galima didžiuotis ir džiaugtis visų pastangomis ginti ir puoselėti savo laisvę.
          Dvyliktą kartą, dalyvaudami akcijoje, Šiūparių mokyklos-daugiafunkcio centro  mokiniai ir mokytojai, prisimindami šios dienos svarbą Lietuvai ir jos piliečiams uždegė iniciatyvos simbolį – žvakeles lange, kurios simbolizuoja gyvybę, šviesą, teisingumą, atmintį ir vienybę. Mokyklos bendruomenė pagerbė žuvusius bei nukentėjusius  valstybės gynėjus žiūrėdami filmus, skaitydami stendo medžiagą, kalbėdamiesi, diskutuodami ir piešdami piešinius, atlikdami patriotines dainas, skirtas Laisvės gynėjams.
          Laisvės gynėjų dienos paminėjimas yra puiki proga parodyti ne tik sau, bet ir visam pasauliui, kad ir šiandien esame vieningi ir pasiruošę apginti iškovotą laisvę.

Istorijos mokytoja Birutė Adelė Studencova