Rugsėjo 29 d.

Etnoprojektas „Saulelė piliakalnin gula“, skirtas piliakalnių metams bei Lietuvos atkūrimo 100-mečiui paminėti, ugdė mokinių etnokultūrines nuostatas, padėjo pažinti tradicinius amatus bei liaudies meną, taip pat supažindino su artimiausios aplinkos Dovilų, Kalniškės piliakalnių istorija bei jų unikalumu.

Išvyka į Kalvystės muziejų, edukacinis užsiėmimas „Baltų papuošalai“, lipdybos iš molio pamokos su keramike Grėte Jablonskiene ir paroda, kurioje buvo demonstruoti kaimo bendruomenės išsaugoti austi, siuvinėti audiniai, rankšluosčiai, staltiesės, plačiau supažindino mokinius su senaisiais amatais, jų vystymosi istorija, įrankiais bei medžiagomis, padėjo vaikams suprasti senųjų amatų svarbą ir grožį.

Kad mokiniai  susipažintų su piliakalniais, jų atsiradimo istorija, pradinių klasių mokytojos S. Birbalienė ir R. Jurjonienė su mokinias organizavo dailės pamoką Kalniškės piliakalnyje bei aplankė Dovilų piliakalnį. Vyresniųjų klasių mokiniai su piliakalnių istorija susipažino integruotoje istorijos pamokoje. Mokytoja B. Studencova ne tik vaizdžiai papasakojo apie piliakalnius,  senuosius piliakalnių gyventojus, jų buitį, įrankius, papuošalus, bet ir „pastatė" su mokiniais „gyvą" piliakalnį. Ką mokiniai sužinojo, kokie jie kūrybiški, atsispindėjo visų mokinių dailės darbų parodoje "Piliakalnis", kurią organizavo S. Birbalienė.

Etnokultūros mokytoja R. Jurjonienė pradinių klasių mokiams vedė pamokas „Praeities liudytojai", kurių metu mokiniai mokėsi ne tik pasaulio pažinimo, bet ir minti minkles, mįsles, sekti pasakas, šokti liaudies ratelius. Aišku, linksmiausias renginys tai liaudiška popietė, nes jos metu šoko, žaidė, dainavo visi nuo mažo iki seno. Pasikvietę į svečius kaimo bendruomenę bei Dovilų etnocentro muzikantus, mūsų mokyklos mokiniai pirmiausia  parodė, ką išmoko patys. O vėliau visus senųjų šokių ir žaidimų mokė etnokultūros centro atstovai. Laikas šokant „Transkverą", „Ant kalno karklai" ir kitus šokius prabėgo greitai.