Sausio mėnesį mokytojos S. Birbalienė ir R. Jurjonienė su 1-6 klasių mokiniais kūrė haiku ir juos iliustravo, o geriausius darbus išsiuntė į konkursą.

Konkurse dalyvavo 828 mokiniai iš įvairių Lietuvos vietovių, kurie turėjo ne tik sukurti haiku tema „Gyvosios būtybės“, bet  ir iliustruoti. Teisėjams teko nelengva užduotis išrinkti tik 27 darbus, kuriuose labiausiai pajausta teksto ir vaizdo dermė, atsispindėta haiku dvasia. Šio kūrybinio žanro ypatumas trimis eilutėmis ir atitinkamų skiemenų skaičiumi (5-7-5) išreikšti požiūrį „čia ir dabar“ į paprastus ir kartu nepaprastus dalykus. Teisėjai (haiku kūrėjai ir tyrinėtojai V. Dumčius, A. Balbieris, S. Markevičiūtė, V. Kalinauskaitė) džiaugiasi, kad bandymai įdomūs ir kiekvienas savaip vertas dėmesio, kūrybiški, stebina fantazija, raiškos priemonių įvairove.

Malonu, kad mūsų mokinės neliko nepastebėtos, o jų darbeliai įvertinti.  Kamilei ir Evai, konkurso laimėtojoms, liko pasiimti dovanas, kurios jau atkeliavo iš pačios Japonijos.