Balandžio 20 d.

Edukacinės veiklos prasidėjo aktų salėje matematikos žinių patikrinimu, kurias organizavo matematikos mokytoja Danutė Minelgienė. Mokiniai išklausę naują informaciją apie skaičių „pi", jo atradimą, naudojimą skaičiavimuose, pasiklausę įvairių įdomių faktų, turėjo atsakyti į viktorinos klausimus. Taip pat jie  sprendė uždavinius  su šiuo skaičiumi, demonstravo loginį mąstymą bei kūrybiškumą, ieškodami atsakymo į logines užduotis bei kurdami matematinę pasaką.

Toliau  visi 5-8 klasių mokiniai dalyvavo „Protų kovose", kurias vedė lietuvių kalbos mokytoja Jolanta Pliatkienė. Šiame žaidime visi klausimai buvo iš edukacinių pamokų  vykdytų pagal NVŠ projektą. Mūsų mokyklos mokiniai išklausė 6 edukacines pamokas „Paslaugos gamtai", „Paukščių žiedavimas", „Vėjo energetika", „Saulės energetika", „Lėlių teatro įdomybės" bei „Meno pažinimas praktiškai", o „Protų kovose" turėjo atsakyti į 30 klausimų, parengtų ne tik mokytojų, bet ir jų pačių, apie šiose kelionėse ir pamokose įgytas žinias, įgūdžius. Vaikai, pasiskirstę komandomis, sugalvoję pavadinimus, azartiškai atsakinėjo į klausimus norėdami laimėti. Džiugu, kad pavyko įgyvendinti išsikeltą uždavinį, atsakyti daugiaus kaip pusę klausimų.

Bibliotekininkė Marina Žebelienė Pasaulinei skaitymo dienai paminėti  surengė skaitymus. Visi mokiniai turėjo skaityti jiems paskirtą tekstą. Aišku, smagiausia jiems buvo skaityti horoskopus, anekdotus, bet kiti gražiai skaitė grožinės literatūros tekstus. Bibliotekininkė paragino silpniau skaitančius mokinius dažniau lankytis bibliotekoje.

„Diena be vadovėlių" pavyko, mokiniai ne tik smagiai rungtyniavo, bet ir išmoko kažką naujo, pakartojo jau įgytas žinias.