Mokiniai ekskursijos metu aplankė Telšius, paskui Žemaičių muziejų „Alka” – svarbiausią LR Žemaitijos etnografinio regiono istorijos muziejų. Jis plačiausiai atskleidžia savitą Žemaitijos istorijos raidą ir supažindino mokinius su šio krašto gamta, žmonių buitimi bei turtinga meno kūrinių kolekcija.

Mokiniams ypač patiko Žemaitijos kaimo sodyboje surengta edukacinė pamoka. Sodyba įsikūrusi Telšiuose, pietvakarinėje Masčio ežero pakrantėje po atviru dangumi. Svarbiausias šios ekspozicijos uždavinys pavaizduoti liaudies buitį natūralioje aplinkoje, išsaugoti autentiškus liaudies architektūros paminklus kaip mokslo šaltinį ir etninį paveldą. Žemaitijos kaimo ekspozicijos 8,5 ha plote yra 16 autentiškų XIX a. pabaigos – XX a. pradžios pastatų.  Pastatai atvežti iš skirtingų Žemaitijos vietovių. Apžiūrėjus ekspoziciją, gyvulius, buvo smagu pagilinti žinias ir apie piemenėlių gyvenimą, be to, ir patiems daryti tuos pačius dalykus, ką prieš 100 metų veikė piemenėliai, ką dirbo žmonės.

Mokiniai grįžo namo sužinoję daug naujo, pagilinę žinias, gerai praleidę laiką.